O nás

Společnost DBH Technologies byla zformována v r. 2016 skupinou vědců a inženýrů, kteří mají rozsáhlou zkušenost s vývojem potravinářských technologií a aplikací. Pro naše klienty z oblasti výroby potravin, nápojů a potravinových doplňků vytváříme inovativní formulace a produkty.

DBH současně investuje do vývoje a výroby vlastních procesních technologií, které mění způsob, jakým lidé přijímají výživové látky.Technologie

DBH vyvinula ve spolupráci s Vysokým učením technickým v Praze unikátní technologii sprejového nebulizačního sušení (CASND), která je vhodná zejména pro účely sušení a enkapsulace biologických a termolabilních materiálů.

Vedle inženýringové expertizy poskytujeme pomoc s návrhem technologického zařízení, včetně jeho dodávky a uvedení do provozu. Znalost těchto zpracovatelských technologií a jejich aplikací nám umožňuje rychle a efektivně implementovat zařízení pro konkrétní průmyslovou produkci.

ZJISTĚTE VÍCE →

Typicky dodáváme tato zařízení pro:

Potravinářský průmysl
Farmaceutický průmysl
Kosmetický průmysl
R&D

Produktový vývoj

DBH nabízí prostřednictvím svých inovativních expertů z oblasti chemie a biochemie zakázkový nebo kolaborativní vývoj nových aplikací.

Pracujeme pro potravinářské, ale i jiné průmyslové segmenty, specializujeme se na aplikace využívající např. funkční proteiny, nutraceutika, probiotika a nové procesní technologie.

Naše know-how nalézá uplatnění u řady potravinářských produktů jako jsou např. ochucené vody, smoothies a jogurty, tyčinky, potravinové doplňky, piva a další.

R&D

DBH rozvíjí nepřetržitě prostřednictvím svých expertů know-how v oblasti technologie enkapsulace materiálů.

Naše další aktuální výzkumné projekty jsou zaměřeny na:

 • Stabilizaci
  a zvýšení trvanlivosti materiálů
 • Homogenizaci tekutých
  obvykle nemísitelných fází
 • Vývoj alternativních technologií výroby nanovláken
  založených na principu odstředivého zvlákňování,
  nebo vyfukování nanovláken z roztoku

EU projects

DBH Technologies has realized a project called "Design draft of equipment for separation of micro and nano particles in the drying process using the new CASND processing technology" (Vida Innovation Support Voucher - ISV013).

The VIDA project has received funding from the European Union’s Horizon 2020 research and innovation program under grant agreement No. 777795.